Destek Yükümlülükleri

Port Bilişim teknik destek hizmetini sunulan hizmetlerin gerekliliği ve sürekliliği bağlamında 7 gün 24 saat 365 gün kesintisiz olarak sunmaktadır. Türkiye saatine (GMT+3) göre hafta içi ve hafta sonu 09:00 ile 18:00 saatleri arasında normal teknik destek ekibi, bu saatler dışında ise nöbetçi teknik destek personeli sistemiyle bu sürekliliği sağlamaktayız.Vermiş olduğumuz teknik destek hizmeti bazı süreç ve şartlar çerçevesinde sunulmaktadır. Bu süreç ve koşullar aşağıdaki gibidir.

Paylaşımlı Hizmetler (Web Hosting ve Bayi Hosting Çeşitleri)

Bayi hosting müşterilerimizin müşterilerine teknik destek sunulmamaktadır, bayi hosting müşterilerimiz kendi müşterilerine teknik destek vermek zorundadır. Eğer bayi hosting müşterimizin müşterisi firmamız ile teknik destek almak için herhangi bir kanaldan iletişim kurarsa, teknik destek hizmetini kimden ve nasıl alabileceği konusunda kendisini ve bayi hosting müşterimizi bu konuda bilgilendireceğiz. Teknik destek için web sitemiz üzerinden destek biletleri sadece bayi hosting müşterisi tarafından gönderilebilir ve tarafımızca dikkate alınır.

Müşterilerimizin web sitelerindeki yazılımsal problemler konusunda teknik destek verilmemektedir. Bu teknik desteği verme kararı o an çalışma saatleri içerisinde olan ve destek biletine bakan teknik destek uzmanlarımızın insiyatifinde olan bir durumdur. Sadece yazılım üzerinde ufak birkaç karakter hatası (; gibi), syntax hataları bu çerçevede giderilebilir.

Wordpress vb. çok sık kullanılan CMS sistemlerin kurulumu firmamız tarafından yapılabilir ama tema kurulumu, eklenti kurulumu ve buna bağlı ayarlar müşterilerimizin sorumluluğundadır. Sistem gereksinimi ya da limitler nedeniyle müşterimiz bunları yükleyemiyor ise inceleme yapılarak çözüm üretilebilir.

Bilgisayar, tablet ve cep telefonlarına e-posta hesap kurulumu müşterilerimizin sorumluluğundadır. Teknik destek ekibimiz bu kurulum için doğru ayarları ve nasıl yapılacağı konusunda makaleyi müşterimize iletmek ile mükelleftir. İnisiyatif kullanılarak yardımcı olunabilir.

Sanal ve Fiziksel Sunucu Hizmetleri

VPS, VDS, bulut ve fiziksel sunucu hizmetlerinde teknik destek kapsamı; hizmetin kurulumu, taşınacak sitelerin varsa taşınması ve sunucunun teslimat öncesi optimum ayarlarının yapılması şeklindedir. Teslim edilmesinden sonraki süreçte yönetimsel teknik destek sağlanmamaktadır. Sunucu içerisindeki servisler, yazılımlar, özel konfigürasyonlar ve eklentiler müşterilerimizin sorumluluğundadır. Sunucu yönetim işlemi teknik destek ekibimizde yapılacaksa SLA hizmeti satın alınmalı ya da yönetim destekli hizmetlerimizden biri tercih edilmelidir. Sunucu hizmetleri üzerinde teknik desteği verme kararı o an çalışma saatleri içerisinde olan ve destek biletine bakan teknik destek uzmanlarımızın insiyatifinde olan bir durumdur.

Diğer Koşullar ve Bilgiler

Port Bilişim teknik destek ekibi, teknik destek bileti üzerindeki yazışmalarda anlaşılması güç bir durum olduğunda, KVKK kapsamında müşterimizle gerektiği takdirde daha sağlıklı bir iletişim kurma adına telefon üzerinden irtibat kurabilir.

Port Bilişim teknik destek ekibi, destek bileti veya telefon üzerinden hakaret, küfür vb. gibi durumlarda destek biletini veya telefon konuşmasını sonlandırma ve destek hizmetini sonraki süreçte kalıcı olarak sunmama hakkına sahiptir.